Kiedy warto stosować rajtuzy uciskowe na żylaki?

Żylaki to częste schorzenie, które najczęściej obejmuje kończyny dolne. Przyczyną ich powstawania może być m.in. nadmierne przeciążenie nóg, jak również siedzący tryb życia. Żylaki dotykają zarówno kobiet, jak i mężczyzn i stanowią problem nie tylko zdrowotny, ale również estetyczny. Jednym z niezawodnych sposobów walki z niewydolnością żylną jest kompresjoterapia, czyli inaczej terapia uciskowa. W leczeniu oraz profilaktyce pomagają m.in. rajtuzy uciskowe na żylaki.

Przede wszystkim należy pamiętać, że rajstopy uciskowe nie wyeliminują całkowicie żylaków, ale pomogą złagodzić objawy i zapobiegają rozwojowi powikłań. Stosowane regularnie przyniosą ulgę Twoim nogom.

Uciskowe rajtuzy na żylaki są bardzo prostym, bezpiecznym i nieinwazyjnym sposobem postępowania w przewlekłej niewydolności żylnej. Mogą być stosowane zarówno w początkowym okresie choroby, jak i profilaktycznie. Poprawne stosowanie sprawia, że rajstopy uciskowe poprawiają krążenie w kończynach oraz obciskają żyły, zapobiegając ich rozszerzaniu. Dodatkowo pomagają one również w łagodzeniu obrzęków i uczucia ciężkich nóg. Rajtuzy uciskowe na żylaki mają stopniowany ucisk, dzięki czemu każdy dopasuje idealny produkt do swoich potrzeb.

Rajstopy przeciwżylakowe testowane klinicznie

Czujesz zmęczenie po całym dniu na nogach? Pojawia się na nich obrzęk, a Tobie doskwiera uczucie ciężkości nóg? Może zauważyłaś pękające naczynka? To może oznaczać problemy z układem żylnym. Odpowiednio dobrane rajstopy mogą skutecznie przeciwdziałać rozwojowi chorób żylnych i przywrócić Twoje nogi do dawnej formy. Co to znaczy "odpowiednio dobrane"? Rajstopy uciskowe posiadają różne stopnie kompresji, stąd czasami określa się je jako rajstopy kompresyjne - co to? Poziomy kompresji określają siłę, z jaką rajstopy uciskają nogę. Od tego, jaka choroba żylna czy inna dolegliwość nóg Ci doskwiera, zależeć będzie dobór klasy kompresji. Istnieją dwie skale - RAL i Asqual - pierwsza z nich obowiązuje na całym świecie, natomiast druga jest skalą francuską i ma nieco inny podział, o którym wspomnimy za chwilę. Natomiast w skali RAL, jeśli chodzi o rajstopy uciskowe, 1 stopień kompresji to 18-21 mmHg, 2 stopień kompresji wynosi już 23-32 mmHg, 3 stopień kompresji to aż 34-46 mmHg, natomiast ostatni, 4 stopień kompresji to już powyżej 46 mmHg. W skali Asqual stopnie kompresji są trzy (10-15 mmHg, 15-20 mmHg oraz 20-36 mmHg) i warto wiedzieć o jej istnieniu, by przez przypadek nie dobrać niewłaściwie poziomu ucisku, bowiem ucisk poniżej 18-21 mmHg stosowany jest przy bardzo wczesnych stadiach PNŻ (Przewlekłej Niewydolności Żylnej) C0 według klasyfikacji CEAP i jest uważany za ucisk profilaktyczny.

 

Rajstopy uciskowe - medyczne przykłady zastosowań

Wszystkie produkty Veera cechują się wysoką jakością, a nasze rajstopy przeciwżylakowe są testowane klinicznie i wpisują się we wszystkie stopnie kompresji od profilaktyki poprzez 1 stopień kompresji, drugi, trzeci i czwarty aż po specjalistyczne wyroby szyte na miarę do leczenia obrzęków limfatycznych i owrzodzeń żylnych. Biorąc za przykład 1 stopień kompresji, pomoże on na takie dolegliwości jak:

  • pierwsze objawy dolegliwości żylnych
  • teleangiektazje (tzw. Pajączki)
  • żyły siateczkowate
  • siatka żylna wokół kostek
  • obrzęk w kostce nieustępujący po przespanej nocy

Warto zaznaczyć, że ucisk I stopnia można stosować zarówno profilaktycznie jak i terapeutycznie. Różnica polega na metodzie dobrania rozmiaru. Dla profilaktyki będzie to dobieranie wg. standardów rozmiaru dla zwykłych rajstop, a do celów terapeutycznych wymagane jest już pobranie odpowiednich pomiarów obwodów i długości kończyny - przykładową tabelę z koniecznymi pomiarami znajdziesz TUTAJ.

Stosowanie rajstop uciskowych jest całkowicie bezpieczne i sprawi, że poczujesz się lepiej, bardziej komfortowo i co najważniejsze - bardziej kobieco! Wyglądają jak klasyczne produkty, więc nikt poza Tobą nie musi wiedzieć, że to rajstopy uciskowe. Ze względu na specjalny splot nie wpływają na odczuwanie temperatury, dzięki czemu nie odczujesz nieprzyjemnego gorąca, kiedy masz je na sobie. Są wzmocnione na piętach i palcach, co sprawia, że odpowiednio układają się na nodze, a ucisk działa w tych miejscach, w których powinien. To idealne rozwiązanie, które działa na Twoją korzyść przez cały dzień.

 

Rajstopy uciskowe Veera przyniosą ulgę

Terapia uciskowa, znana również jako kompresjoterapia, to popularna praktyka oparta między innymi na używaniu specjalnych wyrobów uciskowych, także takich jak rajstopy, do leczenia chorób układu żylnego. Stosowało się ją dawniej i stosuje również dzisiaj, w 2020 roku. Stopniowy ucisk kierujący się od kostki w górę pomoże Twoim żyłom przepompować krew do serca i zadba o prawidłowe krążenie. Rajstopy Veera są wykonane z przyjemnego w dodatku materiału i zawierają jony srebra, dzięki czemu niezależnie od temperatury powietrza pozwalają zachować uczucie świeżości przez cały dzień. Idealnie modelują sylwetkę i zapewniają duży komfort poruszania się.

 

Kiedy rajstopy kompresyjne zadziałają?

Rajstopy przeciwżylakowe Veera zapewnią Ci ulgę już po pierwszym dniu, gdyż ucisk działa natychmiastowo. Jednak przed użyciem upewnij się, że będą dla Ciebie bezpieczne. Rajstopy uciskowe nie są bowiem wskazane dla osób:

  • poważnymi zaburzeniami krążenia tętniczego kończyn dolnych (miażdżyca, choroba Burgera, tętniaki)
  • chorobami skóry z wyciekiem
  • zakażeniami skóry
  • świeżą zakrzepicą żylną
  • uczuleniem na materiały, z których wykonane są wyroby uciskowe

 

Rajstopy kompresyjne - cennik

Jeśli planujesz kupić nasze rajstopy uciskowe, cena pojedynczego produktu nie przekroczy stu złotych. To rozsądna cena za wyczekiwane uczucie ulgi. Rajstopy przeciwżylakowe Veera są nie tylko skuteczne, ale również estetyczne, świetnie wykonane i odpowiednie do stania się równorzędną częścią garderoby.

 

Rajstopy uciskowe męskie?

Kompresjoterapia to działania pomyślane z myślą o wszystkich ludziach, którzy borykają się z problemami z krążeniem w kończynach lub chcą zapobiec rozwojowi schorzeń związanych z układem żylnym. Oznacza to, że bielizna uciskowa jest tak naprawdę wskazana dla wszystkich osób, które chcą podjąć takie działania lub muszą ze względów medycznych. Dlatego wszystkie modele rajstop uciskowych dla kobiet mogą służyć jako rajstopy przeciwżylakowe męskie, po prostu ta bielizna jest unisex. Oczywiście, że może to budzić zdziwienie bądź nawet konsternację u niektórych, ale zasadniczo terapia uciskowa ma działać, a nie wyglądać. Produkty, które można znaleźć w sklepie Veera, cieszą oko, ale przede wszystkim są całkowicie funkcjonalne, a dzięki testom klinicznym, można stosować je w procesie terapuetycznym. Dlatego, jakkolwiek nieintuicyjnym określeniem byłyby rajstopy kompresyjne męskie - faktem jest, że produkty, które można znaleźć w sklepie Veera nadają się również dla mężczyzn. Co więcej, w ofercie znaleźć można również dedykowane pończochy męskie, które mają neutralną koronkę, jak również skarpety uciskowe dla mężczyzn. W obu przypadkach występują we wszystkich stopniach kompresji w skali RAL. Należy pamiętać, że przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) jest dotkliwością nieodwracalną, więc profilaktyka jest wskazana, a wygląd bielizny ma tu zdecydowanie drugorzędne znaczenie. Jeśli pozwolimy na rozwój chorobom żylnym, to kolejne ich stopnie będą znacznie trudniejsze do opanowania i zastosowania terapii.

Ta strona używa plików cookies w celu jej poprawnego funkcjonowania. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.