Podkolanówki uciskowe, które wyglądają jak normalne!
Wiele kobiet może się obawiać, że medyczne pończosznicze wyroby kompresyjne (uciskowe ze stopniowanym uciskiem) będą łatwo rozpoznawalne, co zmniejszy ich poczucie komfortu i być może wpłynie na stygmatyzowanie w pracy czy w innych sytuacjach. Podkolanówki uciskowe Veera wyglądają jak standardowe produkty uciskowe tego rodzaju, jakie możemy spotkać w sprzedaży, jednak są oczywiście o wiele bardziej użyteczne. Co to oznacza? Jeśli po całym dniu czujesz się zmęczona, na nogach pojawił się obrzęk i czujesz ciężar nóg, to wskazuje na problemy z krążeniem i układem żylnym. Podkolanówki uciskowe mogą temu przeciwdziałać, a nawet zniwelować te przypadłości. W jaki sposób? Wszystko polega na ucisku wywieranym w odpowiedni sposób, który idąc od kostek do góry pomaga żyłom pompować krew do serca i poprawia krążenie.
Podkolanówki uciskowe - 1 stopień kompresji
Oferowane przez nas podkolanówki uciskowe wpisują się we wszystkie stopnie kompresji w skali RAL od profilaktyki poprzez pierwszy stopień kompresji, drugi, trzeci i czwarty aż po specjalistyczne wyroby szyte na miarę do leczenia obrzęków limfatycznych i owrzodzeń żylnych. Istnieją różne stopnie kompresji określające poziom wywieranego przez bieliznę kompresyjną ucisku. I tak, w przypadku jakim są podkolanówki uciskowe, 1 stopień kompresji wynosi 18-21 mmH2, 2 stopień kompresji to 23-32 mmHg, 3 stopień kompresji to 34-46 mmHg, natomiast ostatni, 4 stopień kompresji to powyżej 46 mmHg.
Uwaga! Ucisk poniżej 18-21 mmHg jest uważany jako ucisk profilaktyczny i stosowany jest przy bardzo wczesnych stadiach PNŻ (Przewlekłej Niewydolności Żylnej) C0 według klasyfikacji CEAP.
Z kolei Ucisk 18-21mmHg (czyli 1 stopień kompresji, który dotyczy właśnie podkolanówek uciskowych Veera) stosujemy przy fazie C1 wg. CEAP i może to być zarówno jeszcze profilaktyka jak i już ucisk typowo terapeutyczny stosowany np. po zabiegach na żylakach. Różnica jest taka, że rozmiar przy profilaktyce dobieramy wg. standardów rozmiaru dla zwykłych rajstop, a przy typowo terapeutycznych poprzez pobranie odpowiednich pomiarów obwodów i długości kończyny.
Uwaga! Istnieje również francuska skala Asqual, która ma trzy stopnie kompresji (10-15 mmHg, 15-20 mmHg oraz 20-36 mmHg). Warto to na wszelki wypadek zaznaczyć, by mieć to w pamięci i uchronić się przed nieprawidłowym dobraniem ucisku.
1 stopień kompresji - przykłady zastosowań
Nasze podkolanówki kompresyjne są testowane klinicznie pod względem skuteczności, dzięki czemu mogą mieć faktyczne, medyczne zastosowanie. Podkolanówki kompresyjne posiadające 1 stopień kompresji mogą pomóc na takie przypadłości jak:
- pierwsze objawy dolegliwości żylnych
- teleangiektazje (tzw. Pajączki)
- żyły siateczkowate
- siatka żylna wokół kostek
- obrzęk w kostce nieustępujący po przespanej nocy
Podkolanówki kompresyjne Veera są całkowicie bezpieczne w użytku, wyglądem nie odróżniają się od standardowych modeli, a specjalny splot i użyte w procesie produkcji jony srebra sprawiają, że w podkolanówkach Veera nie odczujesz nieprzyjemnego gorąca niezależnie od temperatury powietrza. Podkolanówki przeciwżylakowe Veera to gwarancja komfortu, natychmiastowej poprawy krążenia i czucia nóg, jak również bielizna, która pozwoli Ci czuć się kobieco i swobodnie!
Podkolanówki uciskowe 1. stopnia – właściwości i cechy
Podkolanówki przeciwżylakowe to produkty, które mogą pomóc w leczeniu schorzeń związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu żylnego. Produkty z naszej oferty charakteryzują się:
- precyzyjnym wykończeniem z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów, które zapewniają wysoką trwałość podkolanówek oraz pełen komfort podczas ich stosowania;
- stopniowanym uciskiem, który wspomaga krążenie krwi w układzie żylnym kończyn dolnych;
- profesjonalnym szwem, który w żaden sposób nie podrażnia skóry;
- możliwością stosowania w celu zwiększenia komfortu nóg podczas codziennego funkcjonowania;
- właściwościami antybakteryjnymi oraz antyalergicznymi, dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii produkcji.
Podkolanówki o 1. stopniu kompresji mogą być stosowane profilaktycznie w celu zapobiegania powstawaniu zmian żylnych, a także leczenia powstałych już pajączków czy obrzęków.
Podkolanówki z naszego asortymentu to przede wszystkim skuteczne działanie oraz wytrzymałość, ale również estetyczny wygląd, dzięki czemu z powodzeniem mogą być stosowane każdego dnia.
Jak dobrać prawidłowy rozmiar podkolanówek?
Podkolanówki to wyroby medyczne powstałe z myślą o wszystkich osobach zmagających się z różnego rodzaju problemami związanymi z nieprawidłowym krążeniem krwi.
Podkolanówka uciskowa 1. stopnia przynosi zamierzone efekty w przypadku, gdy jej rozmiar jest dobrany do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Aby dobrać odpowiedni rozmiar podkolanówki przeciwżylakowej należy wykonać pomiary w miejscach, takich jak kostka, łydka oraz pod kolanem.
Podczas wyboru podkolanówek warto sięgnąć po poradę specjalisty, aby mieć pewność, że wyroby będą odpowiednio spełniać swoją funkcję. Dodatkowo należy pamiętać o zakładaniu podkolanówek rano, gdy nogi nie są opuchnięte oraz o regularnym ich stosowaniu.
W naszym asortymencie znajdują się różne rozmiary podkolanówek, dzięki czemu każdy może znaleźć rozwiązanie, które będzie prawidłowo spełniać swoją funkcję.
Kiedy podkolanówki kompresyjne zaczną działać?
Pozytywny wpływ terapii uciskowej poczujesz już pierwszego dnia! Ulga będzie zauważalna, bo podkolanówki przeciwżylakowe działają od razu. Przy czym należy zwrócić uwagę na to, czy kompresjoterapia w ogóle jest rozwiązaniem odpowiednim dla Twoich nóg. Podkolanówki uciskowe nie są wskazane, jeśli borykasz się z:
- poważnymi zaburzeniami krążenia tętniczego kończyn dolnych (miażdżyca, choroba Burgera, tętniaki)
- chorobami skóry z wyciekiem
- zakażeniami skóry
- świeżą zakrzepicą żylną
- uczuleniem na materiały, z których wykonane są wyroby uciskowe
Podkolanówki uciskowe - cennik
Jeśli chodzi o podkolanówki uciskowe, cena przez nas oferowana odpowiada ich jakości i właściwościom terapeutycznym. Gwarantują ulgę, doskonale modelują nogę, a dzięki swojemu wyglądowi mogą być noszone bez żadnych obaw. 1 stopień klasy kompresji wystarczy, by wspomóc przeciwdziałanie wielu dolegliwości. Idealne dla kobiet, które dotyka choroba żylna we wczesnym stadium. Terapia uciskowa jest stosowana od lat i jej działanie jest udowodnione i sprawdzone, więc pomoże również w 2020 roku. Pamiętaj jedynie, by zwrócić uwagę na poziomy kompresji i dobrać je zgodnie międzynarodowa klasyfikacja CEAP.
Podkolanówki uciskowe - pytania i odpowiedzi
Po, co podkolanówki uciskowe?
Przede wszystkim noszenie podkolanówek uciskowych zmniejsza ból i dyskomfort związany z pojawieniem się obrzęku, ogranicza rozpowszechnianie się pajączków lub żylaków, a także zapobiega powstawaniu zmian żylnych.
Gdzie można kupić podkolanówki uciskowe?
Dobre podkolanówki uciskowe powinny pochodzić od zaufanego producenta, który oferuje jakościowe produkty medyczne i zna się na ich tworzeniu – takie podkolanówki możesz kupić w naszym sklepie internetowym.
Jakie podkolanówki przeciwżylakowe?
Podczas wyboru odpowiednich podkolanówek uciskowych należy szczególną uwagę zwrócić na stopień ich kompresji oraz rozmiar. Tylko odpowiednio dobrane podkolanówki mogą przynieść zamierzone efekty. Najlepiej skorzystać z koła objawów zamieszczonego na naszej stronie. https://veera.pl/ceap
Ile godzin dziennie nosić podkolanówki uciskowe?
Zastanawiając się, ile godzin dziennie trzeba nosić te wyroby, należy pamiętać, że podkolanówki należy założyć w momencie wstania z łóżka przed pojawieniem się obrzęku i zdjąć, przed położeniem się spać.