1 klasa ucisku, czyli profilaktyka i zapobieganie

1 klasa ucisku wg. klasyfikacji CEAP przeznaczona jest do celów profilaktycznych i zapobiegania rozwojowi PNŻ (Przewlekłej Niewydolności Żylnej). Klasa ucisku określana jest za pomocą ciśnienia wyrażanego, podobnie jak przy badaniu ciśnienia krwi, w milimetrach słupka rtęci. Jeśli chodzi o rajstopy, pończochy czy podkolanówki 1 klasa ucisku (18-21 mmHg) zalecana jest osobom, które:

 • mają pierwsze objawy dolegliwości żylnych, teleangiektazje lub/i żyły siateczkowate, siatka żylna wokół kostek, obrzęk w kostce nieustępujący po przespanej nocy.

ale również osobom, które maja:

 • wyraźnie zarysowane żylaki – poszerzone żyły podskórne o średnicy powyżej 3 mm, zwykle o krętym przebiegu i wyczuwalne pod skórą.

W większości przypadków na objawy PNŻ pomogą podkolanówki, ponieważ problem z krążeniem zazwyczaj rozwija się od okolic łydki - tłumaczy Tomasz Nasierowski, ekspert portalu veera.pl. Produkty dostępne w naszej ofercie to wyroby medyczne testowane klinicznie, więc gwarantujemy ich skuteczność. Stopniowany ucisk uwalniający się od kostki w górę wpływa na zmniejszenie światła żył i poprawia prace zastawek żylnych. Sprawia to, że poprawia się krążenie krwi, zapobiega refluksowi krwi w żyłach i redukuje zastoje żylne, które doprowadzają do utraty elastyczności żył. W efekcie utrata elastyczności żył prowadzi do żylaków.

Objawy PNŻ, na które pomoże 1 klasa ucisku

Żylaki nie pojawiają się z dnia na dzień i można zaryzykować stwierdzenie, że złymi praktykami możemy na to schorzenie "zapracować". Rozpoznajemy pięć objawów, na które należy zwrócić uwagę, by w porę rozpoznać początki PNŻ:

 • Puchnięcie nóg po długim staniu bądź siedzeniu bez ruchu,
 • Pozorna poprawa następnego dnia, bowiem nie widać na nogach żadnych zmian,
 • Opuchlizna pojawiająca się po wstaniu z łóżka i przy codziennych czynnościach,
 • Pojawiają się obszary rozszerzonych żył, które mogą jeszcze się powiększać, natomiast nie wrócą już do pierwotnego kształtu (tzw. pajączki),
 • Opuchlizna stygnie, a wypełnione niedotlenioną krwią żyły tworzą niebieskie zgrubienia, czyli znane powszechnie żylaki.

Rajstopy i pończochy - 1 klasa ucisku - dla kobiet i mężczyzn

Bielizna uciskowa może kojarzyć się wyrobami dla kobiet. W końcu mowa tu o podkolanówkach, pończochach i rajstopach. W rzeczywistości są to po prostu modele, które idealnie nadają się do zastosowania w charakterze wyrobów uciskowych o stopniowanej kompresji. Problemy z prawidłowym krążeniem ma ok. 53% kobiet i 43% mężczyzn, więc problem jest uniwersalny. W naszej ofercie znajdują się modele zarówno dla pań, jak i dla panów. Dzięki wykorzystaniu najlepszych materiałów nasza bielizna uciskowa jest bardzo komfortowa - co więcej, została zaprojektowana w taki sposób, by nie wyróżniała się na tle standardowo spotykanych modeli bez właściwości medycznych. Dzięki temu może być swobodnie stosowana do zwyczajowej garderoby.

 

forte varisan

Produkty z linii Veera Forte to szerokawa gama w II klasie ucisku oraz specjalistyczne pończochy przeciwzakrzepowe.  

GAMA PRODUKTÓW:

 • Podkolanówki, pończochy, rajstopy z zamkniętymi i otwartymi palcami  II klasa ucisku – 23-32 mmHg
 • Veera A.T.E - Przeciwzakrzepowe pończochy samonośne

Produkty VARISNA to szeroka gama w I, II i III klasie ucisku, w kolekcjach TOP i FASHION, a także produkty przeciwzakrzepowe, przeciwobrzękowe.

GAMA PRODUKTÓW:

 • Podkolanówki, pończochy, półrajstopy, rajstopy z zamkniętymi i otwartymi palcami I klasa ucisku – 18-21 mmHg II klasa ucisku – 23-32 mmHg III klasa ucisku – 34-46 mmHg
 • Podkolanówki z zippem
 • Rękawy przeciwobrzękowe  
 • Pończochy przeciwzakrzepowe bawełniane
 • Skarpetki bezuciskowe z separacją palców

 

forte pudelka

 

 

varisan pudelka

 

zobacz zobacz

004 kwiecien veerabaner

Ta strona używa plików cookies w celu jej poprawnego funkcjonowania. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.