Dlaczego warto stosować pończochy uciskowe?

Przewlekła niewydolność żylna to schorzenie, które spotyka coraz więcej osób. Nieestetycznie wyglądające pajączki to niejedyny problem. Żylaki bardzo często powodują ból, opuchnięcia kończyn dolnych oraz dyskomfort. Dlatego bardzo ważne jest, aby jak najszybciej rozpocząć leczenie, a nawet profilaktykę, która pozwoli zapobiec rozwijaniu się tego problemu.

Jednym z niezwykle skutecznych sposobów leczenia żylaków jest kompresjoterapia, która obejmuje stosowanie m.in. pończoch uciskowych. Ich zadaniem jest przede wszystkim pomoc w profilaktyce lub leczeniu niewydolności żylnej. Zatem jak dobrać pończochy uciskowe, tak aby móc cieszyć się ich odpowiednimi właściwościami?

Kompresjoterapia — jak dobrać pończochy uciskowe?

Stosowanie pończoch uciskowych jest przede wszystkim bardzo wygodne i łatwe, dlatego metoda ta jest coraz chętniej wykorzystywana przez osoby zmagające się z żylakami. Skuteczność terapii w znacznym stopniu zależy od poprawnego doboru ich rozmiaru. Wybierając produkty uciskowe, należy skupić się na dokładnych pomiarach nóg w miejscach takich jak: obwód kostki, łydki, pod kolanem, w połowie ud czy 4 cm poniżej pachwiny, w zależności od tego, na jaki produkt się zdecydujesz. Pomiary te należy wykonać rano, gdy nogi są w pełni wypoczęte.

Z dalszej części artykułu dowiesz się, na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając produkty uciskowe. Korzystając z naszych wskazówek, dobór odpowiednich pończoch uciskowych nie będzie stanowił dla Ciebie żadnego problemu.

Jak dobrze dobrać nasze produkty?

Jeśli nigdy wcześniej nie miałaś okazji nosić rajstop uciskowych, warto przeczytać kilka wskazówek o tym, jak prawidłowo je dobrać. Pozwoli to na efektywne wykorzystanie ich wszystkich właściwości.

Na co zwrócić uwagę wybierając produkt marki Veera?

Choć wiemy, że zwykle kupując rajstopy w pierwszej kolejności zwracasz uwagę na ilość DEN (na grubość rajstopy) to w tym przypadku nie ma to żadnego znaczenia. Produkty o wartości 140 DEN, dzięki specjalnemu splotowi, będą przewiewne również latem. W produktach marki Veera najważniejszy jest ucisk i jego wartość, dopasowywana do etapu profilaktyki jaki chcesz stosować. Odpowiedni dobór produktów uciskowych jest kluczowy, dlatego przeczytaj uważnie i zdecyduj, który produkt jest dla Ciebie najlepszy.

Jakie są wartości ucisków w produktach Veera?

W naszych produktach profilaktycznych są trzy główne wartości ucisków

 • 8-12 mmHg (40 DEN)
 • 13-17 mmHg (70 DEN)
 • 18-21 mmHg (140 DEN)

Jak wybrać ucisk rajstop, pończoch, podkolanówek?

Chociaż dobór ucisku może wydawać Ci się trudny, to w rzeczywistości jest bardzo prosty. Przygotowaliśmy wskazówki, które ułatwią Ci właściwy wybór produktu. Sprawdź w tabeli, która grupa jest Tobie najbliższa.

ikonki001

40 DEN

ucisk profilaktyczny
8-12 mmHg

 • profilaktyka
 • pierwsze objawy:
  zmęczone, bolące i ciężkie nogi

ikonki002

70 DEN

ucisk profilaktyczny
13-17 mmHg

 • zmęczone nogi
 • ból nóg pod koniec dnia
 • bolące i spuchnięte nogi (obrzęk w okolicy kostki ustępujący po przespanej nocy)

ikonki003

140 DEN

1 klasa ucisku
18-21 mmHg

 • pierwsze zmiany żylne
 • pękanie naczynek, pajączki
 • ciągły ból nóg
 • bolące i spuchnięte nogi (obrzęk w okolicy kostki nie ustępujący po przespanej nocy)

II i III klasa ucisku

Jeżeli Twoje objawy są silniejsze, niż te wymienione powyżej koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Prawdopodobnie wymagają większego stopnia ucisku. Produktami o takim stopniu kompresji są linie Veera Forte oraz Varisan. Są to wyroby medyczne najwyższej jakości– jednak przed ich zakupem należy skonsultować się z lekarzem. Pomoże on dobrać odpowiedni produkt, jego rozmiar i ucisk.

Ta strona używa plików cookies w celu jej poprawnego funkcjonowania. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.