Żylaki zazwyczaj kojarzą się nam z osobami w wieku naszych rodziców, na pewno nie spodziewamy się, że będziemy borykać się z tą charakterystyczną dolegliwością bardzo szybko. Pajączki na skórze nóg nie są widokiem, którego oczekujemy w liceum czy na studiach, ba! nawet w wieku lat 30 wciąż raczej o tym nie myślimy. Tymczasem w ciągu ostatnich dekad globalny tryb życia przeszedł diametralną zmianę i wiele osób trafiło do pracy, w której albo bardzo długo siedzi, zazwyczaj raczej w bezruchu, albo stoi bądź w inny sposób obciąża nogi biernymi czynnościami. Sprawiło to, że dzisiaj żylaki w młodym wieku nie są może powszechne, ale nie powinny dziwić. O ile wcześniej młode osoby mogły się ich spodziewać, jeśli genetycznie miały ku temu uwarunkowania, to dzisiaj może to dotknąć zdecydowanie więcej osób.

Co powoduje żylaki w młodym wieku?

Jak uchronić się przed żylakami? Cóż, sposobów jest przynajmniej kilka, a większość z nich odnosi się do walki z tym, co żylaki w młodym wieku do nas sprowadza. Siedzący tryb życia to nasz główny przeciwnik, bowiem wpływa na nas negatywnie pod wieloma względami, a są nimi chociażby:

Wzrost wagi

Otyłość nie sprzyja niczemu dobremu, za to zwiększa ryzyko rozwoju przewlekłej choroby żylnej. W jaki sposób? Ze względu na dużą masę ciała, wzrasta ciśnienie w żyłach, co prowadzi do tworzenia się zastojów krwi w naczyniach. Dlatego kontrolowanie wagi i współczynnika BMI może uchronić nas przed niepożądanymi skutkami ubocznymi tycia.

Zła suplementacja

Praca przed komputerem, jedzenie na dowóz - mówi Wam to coś? To raczej nie jest najlepsza dieta dla naszego organizmu. O żyły można dbać na różne sposoby, np. odpowiednią suplementacją. I nie trzeba uciekać się do farmakologii. W diecie roślinnej znajdziemy diosminę i rutynę, czyli flawonoidy, które wzmacniają żyły i łagodzą stany zapalne, jak również poprawiają krążenie.

Brak ruchu

To jeden z największych przeciwników - brak ruchu. Niezależnie od tego, czy stoimy czy siedzimy - kończyny dolne mogą się "zastać", tzn. nic nie pobudza w nich odpowiedniego krążenia. Nie chodzi o to, żeby od razu biegać czy jeździć na rowerze, choć oczywiście jest to wskazane, ale należy pamiętać o tym, żeby nie narażać nóg na zbyt długi bezruch.

Dbajmy o siebie

Oczywiście nie jest tak, że żylaki stały się nagle chorobą cywilizacyjną, jednak są efektem zmian w naszej aktywności, diecie i trybie życia. Jest to stale postępujący proces nasilający się ostatnio ze względu na panującą pandemię i jej konsekwencje. Kłopot z prawidłowym krążeniem krwi w kończynach dolnych dotyczy ok. 53% kobiet i 43% mężczyzn a odsetek ten stale rośnie. Problem ten występuje coraz częściej a ostatnio , bez względu na wiek! Oznacza to, że jesteśmy narażeni na wystąpienie żylaków, a żylaki w młodym wieku mogą się przytrafić, jeśli w porę nie uświadomimy sobie problemów związanych z naszym trybem życia bądź z uwarunkowaniami genetycznymi. Powstawanie żylaków bardzo łatwo przeoczyć, a jest to schorzenie nieodwracalne, którego skutki można jedynie złagodzić i powstrzymać ich rozwój.

Żylaki w młodym wieku a pandemia

Ze względu na panujące obostrzenia większość osób musiała diametralnie zmienić tryb życia i pracy. Nawet jeśli to wciąż praca przed komputerem, odpadł ruch związany z dotarciem do biura, bo firmy przeniosły się na home office. Jeśli ktoś biegał na studia, to teraz wykłady ogląda za pomocą kamerki i monitora. Mówiąc wprost - spędzamy mnóstwo czasu w domu i jeśli nie rozwinęliśmy w sobie nawyku regularnych ćwiczeń, to dostarczamy swojemu ciału mniej ruchu w skali dnia, tygodnia i miesiąca, niż kiedykolwiek wcześniej. Dlatego tak ważne jest, by pamiętać o konsekwencjach, jakie mogą być z tym związane i jaki to ma wpływ na rozwój Przewlekłej Niewydolności Żylnej nawet w młodym wieku.

Wyjątkowe produkty kompresyjne Veera!

Poprawiają krążenie i perfekcyjnie modelują nogi!

Veera to niezwykle eleganckie produkty ze stopniowanym uciskiem. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, nadają lekkości nawet najbardziej zmęczonym nogom. Są testowane klinicznie, niezwykle trwałe, wykonane z przyjemnego w dotyku materiału. Są niezwykle trwałe. Dzięki specjalnemu splotowi rajstopy zachowują bardzo długo swoje właściwości, ale są również odporne na puszczanie oczek. To coś co doceni każda kobieta. Nawet jeżeli zaciągniesz rajstopę, nie musisz się martwić o to, że poleci oczko. Każdego dnia dbają o zdrowie i piękno Twoich nóg. Idealnie modelują sylwetkę, dzięki czemu będziesz wyglądała smukło i kobieco. Stosowane w profilaktyce zapewniają nogom piękno i zdrowie na długie lata.

 

Veera Przeciwzylakowa

to linia idealna na co dzień

modulprodukty 360x280 v2


Veera Premium

to linia z mikrofibry, mieka i przyjazna dla skóry

premium-produkty v2

Veera Love

to wyjątkowa linia dla kobiet w ciąży

love-produkty v2

 

Veera for Men

Trwałe i eleganckie. Zapewniaja skuteczną pomoc w pierwszych objawach problemów z krążeniem. Szczególnie polecane dla osób które długo podróżują.

produkty 1

Veera idealna na co dzień

Produkty uciskowe Veera:

 • wyszczuplają
 • oddychają
 • modelują
 • nadają lekkości

 

Kiedy zacząć nosić rajstopy Veera:

 • pękanie drobnych naczyń (pajączków)
 • obrzęki nóg
 • zmęczenie i ból nóg
 • genetyczną skłonność do żylaków
 • siedzący tryb życia
 • niewydolność krążenia
 • częste podróże
 • podczas ciąży (Veera love)

 

Veera to gwarantowana jakość:

 • Wyrób medyczny
 • Precyzyjne strefy ucisku
 • Anatomicznie dziany
 • Z piętą i palcami
 • testowany klinicznie
 • nagrodzony przez konsumentów (Laur Konsumenta i Lidera Jakości)
 • bardzo trwały

Zobacz pełną linię produktów marki Veera

Ta strona używa plików cookies w celu jej poprawnego funkcjonowania. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.