Co na poprawę krążenia w nogach i stopach?

W Internecie roi się od porad na temat tego, co możemy zrobić, żeby poprawić krążenie krwi w naszym organizmie, co zbawczo wpłynęłoby również na stan naszych kończyn dolnych. Zasadniczo każdą podejmowaną akcję radzimy skonsultować z lekarzem lub osobą, która ma jakiekolwiek uprawnienia do radzenia nam w tych kwestiach, czyli np. z dietetykiem czy trenerem. Piszemy o tym dlatego, że faktycznie odpowiedni sposób odżywiania się, jak również ćwiczenia krążeniowo-oddechowe mogą znacząco poprawić sytuację w tym zakresie nie tylko w nogach, ale i w całym ciele! Dlatego, jeśli zastanawiacie się, jak poprawić krążenie w nogach, forum dowolnego portalu zdrowotnego na pewno podsunie sporo rozwiązań, ale wszystkie warto skonsultować ze specjalistą. W tym miejscu zarekomendujemy jedyny sposób, za który odpowiadamy w stu procentach, a jest to oczywiście bielizna uciskowa Veera.

Jak poprawić krążenie w nogach za pomocą bielizny uciskowej?

Terapia uciskowa, znana również jako kompresjoterapia, to sposób na radzenie sobie z dolegliwościami kończyn dolnych, który znany jest od wieków. Jego głównym założeniem jest to, że odpowiednio przyłożony ucisk poprawia krążenie krwi od stóp wzwyż. Jak uzyskuje się taki efekt? Setki lat temu były to odpowiednio ciasne opatrunki, jednak dzisiaj wspiera nas bielizna uciskowa, czyli rajstopy, podkolanówki czy pończochy, które wizualnie nie różnią się od modeli spotykanych zazwyczaj w sklepach, jednak w przeciwieństwie do nich, są to wyroby medyczne, których działanie jest testowane klinicznie i posiadają określone stopnie kompresji, które nie tylko poprawiają krążenie, ale również stosowane są w terapii układu żylnego kończyn dolnych. Przy pierwszym stopniu kompresji mogą być stosowane profilaktycznie, więc jeśli po prostu zastanawiamy się, jak poprawić krążenie w nogach, bo prowadzimy stacjonarny tryb życia, mało się ruszamy i obawiamy konsekwencji z tym związanych, to możemy zacząć je stosować bez żadnych obaw.

Wyższe stopnie ucisku a profilaktyka

Poza profilaktyką, bielizna uciskowa pomaga również w powstrzymywaniu rozwoju żylaków czy łagodzi objawy innych chorób żylnych, co szczegółowo opisane jest w klasyfikacji CEAP. W tym miejscu należy zaznaczyć, że proces powstawania żylaków jest procesem nieodwracalnym i możemy jedynie powstrzymać rozwój choroby a nie ją cofnąć czy wyleczyć. Schorzenie popularnie nazywane żylakami to tak naprawdę jednostka chorobowa o nazwie Przewlekła Niewydolność Żylna (w skrócie PNŻ). Jak sama nazwa wskazuje jest to choroba przewlekła, czyli, jeśli ją mamy, to będzie ona z nami do końca życia. Skoro więc nie możemy jej wyleczyć, a jedynie spowolnić jej rozwój i konsekwencje z nią związane, ważne jest stosowanie profilaktyki już przy pierwszych objawach PNŻ. Oczywiście przy poważnych problemach z krążeniem działanie bielizny uciskowej wspomagane jest również innymi terapiami uzgodnionymi z lekarzem. Faktycznie, jeśli chodzi o naturalne sposoby na to, jak poprawić krążenie w nogach, ćwiczenia i dobra dieta to podstawowe czynności, jakich możemy się podjąć, a ich wdrożenie, zanim pojawią się jakiekolwiek objawy dolegliwości związanych z obszarem krążenia, może uchronić nas przed większą intensyfikacją działań w tym zakresie w przyszłości. Oczywiście będzie to nieco banalne stwierdzenie, ale jeśli chcemy odpowiedzieć na pytanie, jak poprawić krążenie w nogach, to przede wszystkim powinniśmy zadać sobie pytanie, jak nie doprowadzić do jego pogorszenia lub co stało się, że w tym momencie musimy o nie zadbać. To właściwie rozwiąże nam problem, bo organizm po prostu reaguje na rzeczy, jakie się z nim dzieją. Więc jeśli prowadzimy stacjonarny tryb życia, to ruch i zmiana nawyków żywieniowych pomoże nam nie tylko w tym zakresie. Zdarza się, że choroby żylne, takie jak np. żylaki, są dziedziczone genetycznie. Wówczas szczególną uwagę trzeba przykładać do powstrzymywania ich rozwoju, choć teoretycznie z naszym organizmem wszystko jest w porządku. Obserwacja jego reakcji, jak również zwracanie uwagi na pojawiającą się opuchliznę czy inne objawy, to klucz do rozpoznawania problemów z PNŻ i możliwość wczesnej reakcji. Wczesna reakcja pozwoli nam na znaczne spowolnienie rozwoju choroby na poziomie profilaktyki zanim przejdziemy do konieczności stosowania silnie uciskowych rajstop, pończoch czy podkolanówek o wyższym stopniu ucisku. Uchroni nas to również przed koniecznością wykonywania na naszych nogach inwazyjnych zabiegów.

Sprawdź również: produkty uciskowe Veera.

Wyjątkowe produkty kompresyjne Veera!

Poprawiają krążenie i perfekcyjnie modelują nogi!

Veera to niezwykle eleganckie produkty ze stopniowanym uciskiem. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, nadają lekkości nawet najbardziej zmęczonym nogom. Są testowane klinicznie, niezwykle trwałe, wykonane z przyjemnego w dotyku materiału. Są niezwykle trwałe. Dzięki specjalnemu splotowi rajstopy zachowują bardzo długo swoje właściwości, ale są również odporne na puszczanie oczek. To coś co doceni każda kobieta. Nawet jeżeli zaciągniesz rajstopę, nie musisz się martwić o to, że poleci oczko. Każdego dnia dbają o zdrowie i piękno Twoich nóg. Idealnie modelują sylwetkę, dzięki czemu będziesz wyglądała smukło i kobieco. Stosowane w profilaktyce zapewniają nogom piękno i zdrowie na długie lata.

 

Veera Przeciwzylakowa

to linia idealna na co dzień

modulprodukty 360x280 v2


Veera Premium

to linia z mikrofibry, mieka i przyjazna dla skóry

premium-produkty v2

Veera Love

to wyjątkowa linia dla kobiet w ciąży

love-produkty v2

 

Veera for Men

Trwałe i eleganckie. Zapewniaja skuteczną pomoc w pierwszych objawach problemów z krążeniem. Szczególnie polecane dla osób które długo podróżują.

produkty 1

Veera idealna na co dzień

Produkty uciskowe Veera:

 • wyszczuplają
 • oddychają
 • modelują
 • nadają lekkości

 

Kiedy zacząć nosić rajstopy Veera:

 • pękanie drobnych naczyń (pajączków)
 • obrzęki nóg
 • zmęczenie i ból nóg
 • genetyczną skłonność do żylaków
 • siedzący tryb życia
 • niewydolność krążenia
 • częste podróże
 • podczas ciąży (Veera love)

 

Veera to gwarantowana jakość:

 • Wyrób medyczny
 • Precyzyjne strefy ucisku
 • Anatomicznie dziany
 • Z piętą i palcami
 • testowany klinicznie
 • nagrodzony przez konsumentów (Laur Konsumenta i Lidera Jakości)
 • bardzo trwały

Zobacz pełną linię produktów marki Veera

Ta strona używa plików cookies w celu jej poprawnego funkcjonowania. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.