Rajstopy męskie powoli przestają być tematem tabu – i całe szczęście! Odpowiednia higiena naszego życia sprawia, że ryzyko wynikające z rozmaitych zaniedbań znacząco maleje. Jednym ze sposobów na zadbanie o naszego nogi jest korzystanie z rajstop uciskowych. Przyjrzyjmy się im bliżej i zastanówmy się, które z nich będą odpowiednie dla mężczyzn.

Rajstopy męskie – najlepsze rozwiązanie dla nowoczesnego mężczyzny?

Rajstopy do tej pory kojarzone były głównie z kobietami, jednak ten trend od wielu lat się zmienia. Choroby układu krążenia nie mają płcinogi męskie są tak samo podatne na wystąpienie żylaków jak i nogi damskie. Warto pamiętać o odpowiedniej profilaktyce, gdyż konsekwencje nieleczonych chorób układu krwionośnego mogą być bardzo dotkliwe.

Wielką zaletą takich rozwiązań jest ich dyskrecja – jeśli nasza praca wymaga noszenia garnituru albo określonego uniformu, możemy myśleć, że dodatkowa bielizna skrępuje nasze ruchy i wywoła długotrwały dyskomfort. Nic bardziej mylnego – rajstopy męskie (uciskowe) zostały zaprojektowane w taki sposób, aby dobrze „wtapiały” się w nasz codzienny ubiór, zaś ich obecność na naszym ciele była możliwie neutralna.

To jedna z ich kluczowych cech - nowoczesny mężczyzna często jest zapracowany, nawet praca biurowa, która głównie sprowadza się do aktywności przed komputerem może wiązać się z częstym przemieszczeniem po przestrzeni całej firmy.

 

Rajstopy męskie - odpowiednia profilaktyka

Głównym zadaniem bielizny kompresyjnej jest zapobieganie chorobom układu krążenia. Nie warto tego bagatelizować - nieleczone schorzenia tego typu mogą mieć naprawdę poważne konsekwencje.

Do głównych przyczyn chorób układu krążenia należą:

  • Nadciśnienie tętnicze
  • Cukrzyca
  • Palenie tytoniu
  • Wrodzone wady serca
  • Używki w postaci alkoholu i narkotyków

Oczywiście, to tylko część powodów, dla których możemy narazić się na wystąpienie problem z układem krwionośnym. Może się wydawać, że “nas to nie dotyczy”, gdyż jest to zjawisko zarezerwowane dla osób w określonym wieku. Niestety, mogą one pojawić się stosunkowo wcześnie, zwłaszcza, jeśli jestesmy w grupie ryzyka - palimy papierosy lub cierpimy na cukrzycę.

WIelu pacjentów bagatelizuje dolegliwości żylne, gdyż wydaje im się, że ostatecznie nie stanowią one realnego zagrożenia. Niestety, to tylko część prawdy. Zaniedbania w tej przestrzeni mogą doprowadzić do Przewlekłej Niewydolności Żylnej (PNŻ), którą należy rozpatrywać jako dosyć poważną chorobę.

Do objawów PNŻ należą między innymi:

  • Dyskomfort kończyn dolnych, charakterystyczne uczucie “ciężkich nóg
  • Uczucie palenia w nogach
  • Obrzęki stóp i kostek
  • Zmiany skórne (przebarwienia, wypryski)

Tak jak wspominaliśmy wcześniej - te schorzenia nie mają płci i mogą również dotykać mężczyzn. Rajstopy męskie stanowią jeden ze skutecznych sposobów zapobiegania dolegliwościom tego rodzaju.

 

Gdzie kupić rajstopy męskie?

Oferujemy szereg rozwiązań dla mężczyzn, które łączą w sobie właściwości prozdrowotne z wygodną, subtelną konstrukcją. Przygotowaliśmy dwie linie produktowe - Veera Travel oraz Veera For Man. Zostały zaprojektowane z myślą o wzmożonej aktywności fizycznej, specjalnie wzmocnienia pięt oraz palców sprawiają, że są one przygotowane do intensywnej eksploatacji.

W przeciwieństwie do niektórych, konkurencyjnych rozwiązań produkty Veera są testowane klinicznie, co daje gwarancję, że rajstopy męskie będą odpowiednio spełniać swoją funkcję.

 

Jakie wybrać rajstopy męskie?

Wszystko zależy od naszych preferencji oraz rodzaju pracy, jaki wykonujemy. Przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się, ile realnie czasu spędzimy w bieliźnie uciskowej. Praca siedząca sprzyja jej noszeniu, dobrze więc przed zakupem wziąć pod uwagę charakter naszej ogólnej aktywności.

Sprawdź również:

Dlaczego rajstopy męskie są tak istotne w kontekście klasyfikacji CEAP?

Choroby żylne stały się tak powszechne, że została opracowana odpowiednia metoda ich katalogowania i opisywania - klasyfikacja CEAP. Produkty Veera są wykorzystywane w leczeniu schorzeń zawartych w tej klasyfikacji, dzięki czemu stanowią one odpowiednie, bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich, których problemy z krążeniem dotykają.

Z pewnością wielu klientów zastanawia się, jakie rajstopy wybrać, które z nich najlepsze są na żylaki, jaki model będzie miał działanie antycellulitowe oraz jaki będzie ich ostateczny koszt.

Zachęcamy do kontaktu - z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania!

Ta strona używa plików cookies w celu jej poprawnego funkcjonowania. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.