2 klasa ucisku, czyli terapia przeciwżylakowa

Schorzenia kończyn dolnych związane z zaburzeniami krążenia to poważny problem, którego należy być świadomym, bo dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn i to w różnym wieku. Siedzący tryb życia i niewłaściwe praktyki żywieniowe sprawiają, że nie jest to już wyłącznie domena starszych osób, żylaki mogą dotknąć nawet osoby względnie młode. Oczywiście część z nas ma tendencje do odpychania widma takiej ewentualności i myślenia każącego sądzić, że to ich nie dotyczy. Przezorny zawsze ubezpieczony, więc warto w porę zorientować się w tym zagadnieniu. Zwłaszcza że zlekceważone pierwsze objawy PNŻ (Przewlekłej Niewydolności Żylnej) mogą skutkować tym, że w ruch muszą iść poważniejsze środki niż te działające profilaktycznie. Rozwijające się schorzenia związane z krążeniem po prostu należy leczyć i w momencie, kiedy borykamy się już ze stałym obrzękiem kończyn dolnych i początkiem zwyrodnień skóry, to potrzebne są nam podkolanówki, pończochy bądź rajstopy uciskowe drugiej klasy ucisku.

Objawy PNŻ, na które pomoże 2 klasa ucisku

2 klasa ucisku to 23-32 mmHg (ciśnienie wyraża się w milimetrach słupa rtęci). Wyroby medyczne tej klasy, zalecane są osobom, które borykają się z:

 • obrzękiem podudzia,
 • przebarwieniem skóry,
 • wypryskiem żylnym skóry,
 • zwyrodnieniem skórno-tłuszczowym,
 • zanikiem białym,
 • zmianami skórnymi pochodzenia żylnego.

Pończochy, rajstopy i podkolanówki uciskowe, jakie znajdą Państwo w naszej ofercie, są wyrobami medycznymi testowanymi klinicznie - gwarantujemy ich skuteczność. Co więcej, oferujemy produkty zarówno dla pań jak i dla panów, ponieważ z wymienionymi wyżej problemami, jak już zaznaczyliśmy wyżej, borykają się obie płci. Nasze produkty są zaprojektowane w taki sposób, by nie odróżniać się od reszty garderoby i swobodnie mogły być stosowane na co dzień. Uwaga! 2 klasa ucisku jest zazwyczaj zalecana przez lekarza i wymaga dokładnego pomiaru kończyn według tabeli, więc warto skonsultować się z nim przed zakupem. Jeśli nasze dolegliwości wg. klasyfikacji CEAP wpisują się w działanie tego stopnia kompresji, to jest to jednocześnie ostrzeżenie, że bez podjęcia odpowiednich kroków narażamy się na pogłębienie problemów. Warto zadbać o stan swojego zdrowia, ponieważ każdy kolejny etap jest trudniejszy do leczenia, a konsekwencje nieleczenia znacznie bardziej dotkliwe.

Jeśli interesuje Państwa 1 klasa ucisku, to znajdą ją państwo na dedykowanej podstronie. Zachęcamy również do zapoznania się z częścią "Zdrowie i uroda", w której znajdą Państwo wiele informacji dotyczących chorób układu żylnego i nie tylko.

 

forte varisan

Produkty z linii Veera Forte to szerokawa gama w II klasie ucisku oraz specjalistyczne pończochy przeciwzakrzepowe.  

GAMA PRODUKTÓW:

 • Podkolanówki, pończochy, rajstopy z zamkniętymi i otwartymi palcami  II klasa ucisku – 23-32 mmHg
 • Veera A.T.E - Przeciwzakrzepowe pończochy samonośne

Produkty VARISNA to szeroka gama w I, II i III klasie ucisku, w kolekcjach TOP i FASHION, a także produkty przeciwzakrzepowe, przeciwobrzękowe.

GAMA PRODUKTÓW:

 • Podkolanówki, pończochy, półrajstopy, rajstopy z zamkniętymi i otwartymi palcami I klasa ucisku – 18-21 mmHg II klasa ucisku – 23-32 mmHg III klasa ucisku – 34-46 mmHg
 • Podkolanówki z zippem
 • Rękawy przeciwobrzękowe  
 • Pończochy przeciwzakrzepowe bawełniane
 • Skarpetki bezuciskowe z separacją palców

 

forte pudelka

 

 

varisan pudelka

 

zobacz zobacz

baner produkt wyrob medyczny

Ta strona używa plików cookies w celu jej poprawnego funkcjonowania. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.