Uczucie ciężkich i zmęczonych nóg to problem, który dotyka coraz większą część społeczeństwa. Dotyczy on zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Problem ten bardzo często utrudnia codzienne funkcjonowanie oraz negatywnie wpływa na samopoczucie. Zastanawiasz się w jaki sposób można pozbyć się tego nieprzyjemnego uczucia, które również bardzo często może być oznaką negatywnych zmian zachodzących w układzie żylnym kończyn dolnych?

Poniżej przedstawiamy skuteczne sposoby na ciężkie i opuchnięte nogi.

Uczucie ciężkich nóg - dlaczego nogi bolą i puchną?

Istnieje kilka powodów, które wpływają na uczucie ciężkich i zmęczonych nóg. Problem ten bardzo często pojawia się latem. Wysokie temperatury wpływają na rozszerzanie się naczyń krwionośnych oraz na pojawianie się opuchlizny. Kolejnym z powodów uczucia ciężkich i zmęczonych nóg może być także znaczna część czasu spędzana w pozycji siedzącej lub stojącej. To powoduje, że pompa mięśniowa nie funkcjonuje prawidłowo, co wpływa na nieodpowiedni odpływ krwi żylnej z kończyn dolnych.

Skuteczne sposoby na ciężkie i opuchnięte nogi

1. Unikaj jednej, ciągłej pozycji ciała

Długotrwałe zastyganie w jednej pozycji ciała negatywnie wpływa na układ żylny kończyn dolnych. Bardzo ważne jest, aby zmieniać pozycję, by nogi mogły odpocząć. Należy również unikać zakładania nogi na nogę.

2. Odpowiednio się nawadniaj

Odpowiednie nawodnienie organizmu to bardzo ważny element w trosce o pozbycie się uczucia ciężkich nóg oraz opuchlizny. Woda pomaga oczyścić organizm z toksyn, co z kolei wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu żylnego kończyn dolnych.

3. Stosuj wyroby kompresyjne

Jednym z najskuteczniejszych i bezinwazyjnych sposobów na ciężkie i opuchnięte nogi jest stosowanie kompresjoterapii, czyli ucisku stopniowanego. W tym celu wykorzystuje się odpowiednie wyroby medyczne, którymi są rajstopy, skarpety czy pończochy uciskowe. Ich zadaniem jest wywarcie odpowiedniego ucisku na kończyny dolne i wsparcie układu żylnego. Rajstopy, skarpety czy pończochy antyżylakowe to rozwiązanie, które pozwoli pozbyć się uczucia ciężkich nóg. Dodatkowo prawidłowo wpływa na zmniejszenie opuchlizny nóg. Wyroby medyczne do kompresjoterapii zapewniają pełen komfort podczas ich stosowania.

Jak radzić sobie ze spuchniętymi nogami?

Opuchnięte nogi to problem, który coraz częściej pojawia się zarówno u osób starszych, jak i młodych. Opuchlizna pojawiająca się na nogach bardzo często uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Ulgę dla opuchniętych nóg przynosi przede wszystkim odpoczynek, unikanie spożywania alkoholu, jedzenia słodyczy oraz fast foodów. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także odpowiednie schładzanie opuchniętych nóg.

Jeśli nie wiesz, jak poradzić sobie z opuchniętymi nogami, które wywołują dyskomfort podczas codziennego funkcjonowania to specjaliści z naszej firmy z chęcią pozwolą dobrać Ci rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.

Dzięki wdrożeniu odpowiednich działań oraz nawyków można pozbyć się uczucia ciężkich i zmęczonych nóg na długi czas.

Wyjątkowe produkty kompresyjne Veera!

Poprawiają krążenie i perfekcyjnie modelują nogi!

Veera to niezwykle eleganckie produkty ze stopniowanym uciskiem. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, nadają lekkości nawet najbardziej zmęczonym nogom. Są testowane klinicznie, niezwykle trwałe, wykonane z przyjemnego w dotyku materiału. Są niezwykle trwałe. Dzięki specjalnemu splotowi rajstopy zachowują bardzo długo swoje właściwości, ale są również odporne na puszczanie oczek. To coś co doceni każda kobieta. Nawet jeżeli zaciągniesz rajstopę, nie musisz się martwić o to, że poleci oczko. Każdego dnia dbają o zdrowie i piękno Twoich nóg. Idealnie modelują sylwetkę, dzięki czemu będziesz wyglądała smukło i kobieco. Stosowane w profilaktyce zapewniają nogom piękno i zdrowie na długie lata.

 

Veera Przeciwzylakowa

to linia idealna na co dzień

modulprodukty 360x280 v2


Veera Premium

to linia z mikrofibry, mieka i przyjazna dla skóry

premium-produkty v2

Veera Love

to wyjątkowa linia dla kobiet w ciąży

love-produkty v2

 

Veera for Men

Trwałe i eleganckie. Zapewniaja skuteczną pomoc w pierwszych objawach problemów z krążeniem. Szczególnie polecane dla osób które długo podróżują.

produkty 1

Veera idealna na co dzień

Produkty uciskowe Veera:

 • wyszczuplają
 • oddychają
 • modelują
 • nadają lekkości

 

Kiedy zacząć nosić rajstopy Veera:

 • pękanie drobnych naczyń (pajączków)
 • obrzęki nóg
 • zmęczenie i ból nóg
 • genetyczną skłonność do żylaków
 • siedzący tryb życia
 • niewydolność krążenia
 • częste podróże
 • podczas ciąży (Veera love)

 

Veera to gwarantowana jakość:

 • Wyrób medyczny
 • Precyzyjne strefy ucisku
 • Anatomicznie dziany
 • Z piętą i palcami
 • testowany klinicznie
 • nagrodzony przez konsumentów (Laur Konsumenta i Lidera Jakości)
 • bardzo trwały

Zobacz pełną linię produktów marki Veera

Ta strona używa plików cookies w celu jej poprawnego funkcjonowania. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.