Bielizna uciskowa może być zakładana zarówno w celach profilaktyki zdrowotnej, jak i przez osoby cierpiące na różne schorzenia w obrębie kończyn dolnych. Bardzo często lekarze rekomendują pacjentom, a wręcz wymagają od nich stosowania produktów kompresyjnych np. po zabiegu skleroterapii, który zapewnia dużą skuteczność w leczeniu żylaków. Sprawdź szczegóły! 

Pończochy i rajstopy kompresyjne, czyli uzupełnienie leczenia po zabiegach na żylaki 

Operacje i zabiegi dotyczące żylaków kończyn dolnych wykonywane są w celu usunięcia  niewydolnych oraz zmienionych patologicznie żył powierzchownych. Oprócz samej procedury chirurgicznej czy innej zabiegowej metody ważne jest pooperacyjne stosowanie produktów kompresyjnych. Obecnie kompresjoterapia z  wykorzystaniem specjalistycznych rajstop czy pończoch uciskowych stanowi uzupełnienie leczenia przewlekłych schorzeń. 

 

Podkreślić należy także, że regularne oraz profilaktyczne stosowanie produktów uciskowych znacznie zmniejsza ryzyko ponownego wystąpienia żylaków, o czym powinny wiedzieć osoby cierpiące na choroby układu naczyniowego. 

Dobór bielizny uciskowej po zabiegach na żylaki, tylko wedle wskazań lekarza 

Produkty kompresyjne to certyfikowane wyroby medyczne, które można zakładać profilaktycznie lub w przypadku stwierdzonych schorzeń. Ważne jest zawsze to, by dobrać właściwy rodzaj wyrobu uciskowego, jego rozmiar, a także klasę ucisku. Pomocna jest klasyfikacja CEAP, którą można kierować się przy zakupie rajstop, pończoch czy skarpet z bogatej oferty Veera. 

 

Pacjenci, którzy przygotowują się do operacji/zabiegu na żylaki, powinni jednak dobierać bieliznę uciskową wedle wskazań lekarza. Warto też pamiętać o refundacji! Wniosek na refundowane wyroby uciskowe wystawić może np. lekarz rehabilitacji medycznej, chirurgii naczyniowej, angiologii, a także lekarz medycyny paliatywnej w warunkach domowych. 

Jak długo nosić bieliznę uciskową po zabiegu na żylaki? 

Pończochy czy rajstopy np. po zabiegu skleroterapii są w większości przypadków uważane za niezbędne, gdyż przyspieszają rekonwalescencję. Chronią również przed wystąpieniem ewentualnych zatorów. Jak długo pacjenci muszą je nosić po wizycie w szpitalu? 

 

Odpowiedź ta jest niejednoznaczna i w dużej mierze zależy od stanu zdrowia pacjenta, jego dolegliwości czy zakresu wykonanego zabiegu. To jak długo należy po zabiegu nosić bieliznę uciskową, ustala lekarz! W uogólnieniu można jednak przyjąć, iż w większości przypadków codzienna kompresjoterapia trwa miesiąc – specjalista dobiera produkt kompresyjny, który przyspieszy regenerację i pozwoli zmniejszyć ryzyko wystąpienia hiperpigmentacji. Mowa o przebarwieniach, do których może dojść na skutek wzrostu poziomu melaniny w skórze. 

 

Warto wiedzieć! Po kompresjoterapii będącej częścią procedury leczenia żylaków pacjent nie musi rezygnować z noszenia rajstop czy pończoch uciskowych. Aby ograniczyć ryzyko nawrotu poważnych dolegliwości warto zakładać je także profilaktycznie. Veera Przeciwżylakowa spisuje się w tym celu doskonale! 

Wyjątkowe produkty kompresyjne Veera!

Poprawiają krążenie i perfekcyjnie modelują nogi!

Veera to niezwykle eleganckie produkty ze stopniowanym uciskiem. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, nadają lekkości nawet najbardziej zmęczonym nogom. Są testowane klinicznie, niezwykle trwałe, wykonane z przyjemnego w dotyku materiału. Są niezwykle trwałe. Dzięki specjalnemu splotowi rajstopy zachowują bardzo długo swoje właściwości, ale są również odporne na puszczanie oczek. To coś co doceni każda kobieta. Nawet jeżeli zaciągniesz rajstopę, nie musisz się martwić o to, że poleci oczko. Każdego dnia dbają o zdrowie i piękno Twoich nóg. Idealnie modelują sylwetkę, dzięki czemu będziesz wyglądała smukło i kobieco. Stosowane w profilaktyce zapewniają nogom piękno i zdrowie na długie lata.

 

Veera Przeciwzylakowa

to linia idealna na co dzień

modulprodukty 360x280 v2


Veera Premium

to linia z mikrofibry, mieka i przyjazna dla skóry

premium-produkty v2

Veera Love

to wyjątkowa linia dla kobiet w ciąży

love-produkty v2

 

Veera for Men

Trwałe i eleganckie. Zapewniaja skuteczną pomoc w pierwszych objawach problemów z krążeniem. Szczególnie polecane dla osób które długo podróżują.

produkty 1

Veera idealna na co dzień

Produkty uciskowe Veera:

 • wyszczuplają
 • oddychają
 • modelują
 • nadają lekkości

 

Kiedy zacząć nosić rajstopy Veera:

 • pękanie drobnych naczyń (pajączków)
 • obrzęki nóg
 • zmęczenie i ból nóg
 • genetyczną skłonność do żylaków
 • siedzący tryb życia
 • niewydolność krążenia
 • częste podróże
 • podczas ciąży (Veera love)

 

Veera to gwarantowana jakość:

 • Wyrób medyczny
 • Precyzyjne strefy ucisku
 • Anatomicznie dziany
 • Z piętą i palcami
 • testowany klinicznie
 • nagrodzony przez konsumentów (Laur Konsumenta i Lidera Jakości)
 • bardzo trwały

Zobacz pełną linię produktów marki Veera

Ta strona używa plików cookies w celu jej poprawnego funkcjonowania. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.