WRÓG PIĘKNEJ I GŁADKIEJ SKÓRY

ZNIENAWIDZONY PRZEZ MILIONY. NIE ZWRACA UWAGI NA WIEK. DOPADA ZARÓWNO DOJRZAŁE KOBIETY JAK I NASTOLATKI. JEST MAŁO ESTETYCZNY, UCIĄŻLIWY I CIĘŻKO SIĘ GO POZBYĆ. MOWA O BĘDĄCYM PRZYPADŁOŚCIĄ XXI WIEKU CELULICIE!

 

Czym jest Cellulit?

Co to jest cellulit? Odpowiedzmy na to pytanie precyzyjnie: Cellulit (nie mylić z cellulitis) jest schorzeniem tkanki łącznej i tłuszczowej, znanym również jako „skórka pomarańczowa”, ze względu na twardawą i nierównomierną strukturę. Powodem jego powstawania są powiększenie i nierównomierne rozmieszczenie przerośniętych komórek tłuszczowych, wody, oraz produktów przemiany materii. Jego powstawanie najczęściej możemy zaobserwować na skórze w okolicach ud, bioder, pośladków, łydek, ale również – co może zaskoczyć, na ramionach i piersiach. Wyjątkowo ciężko go ukryć, nawet przy nienagannej figurze.

Jak i dlaczego powstaje cellulit?

Różne fazy i przyczyny. Nigdy nie jest tak, że zasypiamy z piękną i gładką skórą a rano budzimy się ze skórką pomarańczową. Ten nieprzyjemny, utrzymujący się czasami lata efekt zaburzonej gospodarki hormonalnej i złej przemiany materii ma swoje fazy i etapy powstawania. Jest również efektem wielu czynników, nie zawsze współistniejących. W początkowej fazie pojawia się dopiero po uchwyceniu fałd skórnych i nie jest widoczny gołym okiem. Jest to etap kiedy skóra jest jeszcze stosunkowo jędrna i napięta. Jednak kiedy traci elastyczność dochodzi do fazy drugiej w której zmiany zaczynają być widoczne, a skóra staje się mniej sprężysta. Po pewnym czasie zmiany stają się widoczne gołym okiem, natomiast w dotyku daje się wyczuć podskórne gródki i nierówności. W ostatniej fazie powstawania cellulitu mogą pojawić się również objawy bólowe i twarde, nieprzyjemne guzki.

Każda z powyższych faz jest efektem kumulacji tkanki tłuszczowej w jednej lub wielu partiach ciała. W normalnych warunkach, zalegające komórki tłuszczowe są usuwane przez limfę. U osób dotkniętych cellulitem gospodarka wodna i przepływ limfy są zaburzone, pogorsza się krążenie krwi i wydalanie produktów przemiany materii oraz toksyn.

Cellulit to nie tylko geny

Czasami, kiedy myślimy, czym jest cellulit spowodowany, możemy zboczyć na tor skojarzeń z dziedziczeniem. Faktycznie, przyczyną mogą być uwarunkowania genetyczne. Jednak najczęściej to zła dieta, siedzący tryb życia, brak ruchu doprowadzają do powstania skórki pomarańczowej. Nie bez znaczenia są również gorące kąpiele, palenie papierosów czy noszenie zbyt obcisłych ubrań. Czynniki te maja negatywny wpływ na nasze krążenie, a co za tym idzie zwiększają prawdopodobieństwo rozwoju tego, czym jest cellulit.

 

banner-cellulit

 

Drogie Panie - nie jesteście same

Zaskakujący jest fakt, że cellulit wcale nie jest w 100% przypadłością kobiet. Nie mówi się o tym często, ale istnieją przypadki, że tzw. ,,skórka pomarańczowa” występuje również u mężczyzn. Jest to w zasadzie niespotykane i najczęściej związane jest z zaburzeniami hormonalnymi, schorzeniami oraz z przyjmowaniem hormonów, będącymi częścią jakiejś terapii. Coraz częściej jednak o zjawisku tym decydują złe nawyki dietetyczne oraz czynniki środowiskowe. Ważne, by wiedzieć, czym jest cellulit, dzięki czemu można zapobiegać jego rozwojowi. 

Zobacz również: 

Czym jest kompresjoterapia.

Pończochy uciskowe - jak dobrać rozmiar?

Wyjątkowe produkty kompresyjne Veera!

Poprawiają krążenie i perfekcyjnie modelują nogi!

Veera to niezwykle eleganckie produkty ze stopniowanym uciskiem. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, nadają lekkości nawet najbardziej zmęczonym nogom. Są testowane klinicznie, niezwykle trwałe, wykonane z przyjemnego w dotyku materiału. Są niezwykle trwałe. Dzięki specjalnemu splotowi rajstopy zachowują bardzo długo swoje właściwości, ale są również odporne na puszczanie oczek. To coś co doceni każda kobieta. Nawet jeżeli zaciągniesz rajstopę, nie musisz się martwić o to, że poleci oczko. Każdego dnia dbają o zdrowie i piękno Twoich nóg. Idealnie modelują sylwetkę, dzięki czemu będziesz wyglądała smukło i kobieco. Stosowane w profilaktyce zapewniają nogom piękno i zdrowie na długie lata.

 

Veera Przeciwzylakowa

to linia idealna na co dzień

modulprodukty 360x280 v2


Veera Premium

to linia z mikrofibry, mieka i przyjazna dla skóry

premium-produkty v2

Veera Love

to wyjątkowa linia dla kobiet w ciąży

love-produkty v2

 

Veera for Men

Trwałe i eleganckie. Zapewniaja skuteczną pomoc w pierwszych objawach problemów z krążeniem. Szczególnie polecane dla osób które długo podróżują.

produkty 1

Veera idealna na co dzień

Produkty uciskowe Veera:

 • wyszczuplają
 • oddychają
 • modelują
 • nadają lekkości

 

Kiedy zacząć nosić rajstopy Veera:

 • pękanie drobnych naczyń (pajączków)
 • obrzęki nóg
 • zmęczenie i ból nóg
 • genetyczną skłonność do żylaków
 • siedzący tryb życia
 • niewydolność krążenia
 • częste podróże
 • podczas ciąży (Veera love)

 

Veera to gwarantowana jakość:

 • Wyrób medyczny
 • Precyzyjne strefy ucisku
 • Anatomicznie dziany
 • Z piętą i palcami
 • testowany klinicznie
 • nagrodzony przez konsumentów (Laur Konsumenta i Lidera Jakości)
 • bardzo trwały

Zobacz pełną linię produktów marki Veera

Ta strona używa plików cookies w celu jej poprawnego funkcjonowania. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.