Kompresjoterapia zwana inaczej terapią ucisku, nie tylko pomaga w walce z dokuczliwym problemem obrzęku nóg czy z powstającymi żylakami. Specjalne rajstopy uciskowe w odpowiedniej klasie kompresji stosowane są także po to, by wspierać leczenie chorób układu krążenia oraz pobudzać organizm do szybszej regeneracji. W tym celu wykorzystuje się między innymi produkty kompresyjne zarezerwowane do celów medycznych (leczniczych). Przykładem są rajstopy uciskowe i pończochy Veera Forte.
Kompresjoterapia a układ krążenia
Kompresjoterapia to ważna i coraz bardziej znana polskim pacjentom metoda leczenia zachowawczego, która przede wszystkim odnosi się do przewlekłych problemów krążenia kończyn (najczęściej dolnych). Terapia uciskiem ma potwierdzoną skuteczność w zmniejszaniu nadciśnienia żylnego w układzie żył powierzchniowych. Ponadto zapewnia usprawniony odpływ żylny w układzie żył głębokich. Takie efekty stosowania kompresjoterapia sprawiają, że ta procedura obecnie ma zastosowanie zarówno w profilaktyce zdrowotnej, jak i w leczeniu niewydolności układu żylnego!
Podkreślić zatem należy, że kompresjoterapia, w której wykorzystuje się takie produkty kompresyjne jak pończochy czy rajstopy uciskowe, nie tylko pomaga w eliminowaniu żylaków, obrzęków nóg czy nieestetycznych pajączków. Metoda ta rekomendowana jest wielu pacjentom, którzy borykają się z problemem z krążeniem w różnym stopniu oraz z różnych przyczyn.
Jak rajstopy uciskowe wpływają na układ krążenia?
Jak już wspomniano, terapia uciskowa usprawnia pracę całego układu krwionośnego, działając zarówno na żyły powierzchniowe, jak i głębokie. Uszczegółowiając, należy podkreślić, że wysokiej klasy rajstopy kompresyjne zapewniają ochronę przed zastojem krwi w naczyniach żylnych, a także zmniejszają obrzęk i następstwa zastoju żylnego. Ponadto takie produkty uciskowe łagodzą dolegliwości związane ze stanem niewydolności żylnej oraz uważane są za skuteczną metodę leczenia zakrzepicy stwierdzonej w obrębie kończyn dolnych. Stosowanie rajstop uciskowych to ważne uzupełnienie wielu terapii planowanych wśród pacjentów z przewlekłą niewydolnością żylną czy wśród osób, które znajdują się w grupie ryzyka poważnych chorób układu krążenia.
Warto też wiedzieć, że rajstopy uciskowe to nie tylko produkty kompresyjne wpływające pozytywnie na pracę układu krwionośnego. Wykorzystywane są także w przypadku różnych dolegliwości ze strony układu limfatycznego. Rajstopy uciskowe pomocne są zatem przy usuwaniu obrzęków limfatycznych!
Rajstopy uciskowe jako wyroby medyczne – sprawdź szczegóły!
Kompresjoterapia to wyjątkowa metoda profilaktyki i leczenia, która kwalifikuje się zarówno do medycyny konwencjonalnej, jak i niekonwencjonalnej, w tym naturalnej i alternatywnej. Produkty kompresyjne produkowane są zaś z myślą o skutecznej i zindywidualizowanej pomocy. W sprzedaży dostępne są zatem w różnych stopniach kompresji – linie medyczne, zarezerwowane dla zastosowań medycznych to między innymi klasa kompresji I, a także II i III, czyli stopnie klasyfikacji CEAP:
- C3 (II klasa ucisku 23-32 mmHg);
- C4 (II lub III klasa ucisku tj. 23-32 mmHg lub 34-46 mmHg);
- C5 (III klasa ucisku 34-46 mmHg);
- C6 czynne owrzodzenia (III klasa ucisku 34-46 mmHg).
Takie rajstopy uciskowe – oczywiście z odpowiednimi certyfikatami; przetestowane oraz właściwie oznakowane – mają status wyrobów leczniczych. Od 2014 r. na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia (Dz. U. poz. 1267 z dnia 09.07.2017) wyroby uciskowe podlegają również refundacji, o co warto pytać swoich lekarzy!
Warto wiedzieć! Pierwsza klas ucisku to także linia medyczna. Polecamy wybór produktów kompresyjnych Veera Przeciwżylakowa, które przy leczeniu owrzodzeń żylnych również są refundowane. Veera Forte to zaś medyczne wyroby przeciwżylakowe. Sprawdź czym się wyróżniają!
Kliknij, by poznać linię wyrobów przeciwżylakowych Veera Forte.
Wyroby medyczne od Veera – wybierz rajstopy uciskowe Veera Forte!
Wśród produktów kompresyjnych Veera dużym zainteresowaniem cieszy się linia wyrobów medycznych Veera Forte, wśród których znaleźć można między innymi pończochy, podkolanówki i rajstopy doskonale wspomagające prace układu krążenia. Dzięki testom klinicznym mamy pewność, że dają one gwarancję stopniowanego i precyzyjnie dobranego – określonego na odpowiednim, deklarowanym poziomie – ucisku. Prócz tego wykonane zostały z nieuczulających materiałów.
Veera Forte to wyroby medyczne wskazane w przypadku obrzęków limfatycznych, niewydolności zastawek głębokich, zespółu pozakrzepowego z dużymi zmianami skórnymi, owrzodzeń kończyn dolnych, żylaków w okresie ciąży, zakrzepowego zapalenia żył, zakrzepicy żył powierzchniowych czy żylaków powstałych po ciąży.
Podkolanówki Veera Forte
Ważnym elementem linii produktowej Veera Forte są podkolanówki. Zachęcamy do zakupu takich produktów kompresyjnych jak:
- Podkolanówki przeciwżylakowe otwarte palce I klasa ucisku 18-21 mmHg.
- Podkolanówki przeciwżylakowe zamknięte palce I klasa ucisku 18-21 mmHg.
- Podkolanówki przeciwżylakowe otwarte palce II klasa ucisku 23-32 mmHg.
- Podkolanówki przeciwżylakowe zamknięte palce II klasa ucisku 23-32 mmHg.