W ofercie sklepu internetowego z bielizną uciskową Veera znajdują się również pończochy uciskowe dla mężczyzn (przeciwżylakowe) w najlepszej cenie w zestawieniu z jakością produktu.

Pończochy uciskowe męskie - fakty i mity

Pończochy zwykle kojarzymy raczej z elementami kobiecego ubioru, podobnie jak rajstopy czy pończochy. Bielizna uciskowa jest jednak kierowana do obu płci, bo z chorobami układu żylnego może borykać się każdy człowiek (obecnie problemy z PNŻ ma 45% kobiet i 38% mężczyzn z tendencją wzrostową) . Uczucie ciężkości w kończynach po całym dniu pracy? Żylaki czy choroba żylna innego rodzaju? Nie należy tego lekceważyć, ponieważ przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) jest nieodwracalna! Pończochy uciskowe męskie Veera posiadają neutralną koronkę i wygląd, bo przede wszystkim mają być funkcjonalne. Nie ma więc obaw przed tym, że będą wyróżniać się od reszty ubioru i wskazywać na jej damski charakter. Komfort psychiczny jest w każdej terapii bardzo ważny, więc bielizna uciskowa nie tylko ma działać, ale również być wygodna i nie kłócić się zbytnio z charakterem płci. Jednak w jaki sposób pończochy kompresyjne dla mężczyzn mogą pomóc, jakie są przykłady ich zastosowania i kiedy zaczną działać?

 

Czym są pończochy przeciwżylakowe męskie?

Kompresjoterapia jest bardzo wiekowym sposobem radzenia sobie z dolegliwościami nóg. Pończochy uciskają kończynę w odpowiedni sposób, a ucisk idący od kostek do góry poprawia krążenie i pomaga żyłom pompować krew do serca. Dostępne w ofercie Veera pończochy przeciwyżylakowe męskie posiadają 1 stopień kompresji w skali RAL, czyli ucisk 18-21mmHg. Stosuje się je przy fazie C1 wg. międzynarodowej klasyfikacji CEAP, co może być działaniem profilaktycznym, jak i terapeutycznym (np. po zabiegach związanych z żylakami). Różnicą jest sposób dobierania pończoch. Przy dobieraniu do celów profilaktycznych będziemy postępować, jak przy zwykłej bieliźnie tego typu, natomiast przy pończochach terapeutycznych należy pobrać pomiary obwodu i długości kończyny  . Prawidłowo dobrane męskie pończochy uciskowe to gwarancja właściwego działania ucisku.Kompresjoterapia jest bardzo wiekowym sposobem radzenia sobie z dolegliwościami nóg. Pończochy uciskają kończynę w odpowiedni sposób, a ucisk idący od kostek do góry poprawia krążenie i pomaga żyłom pompować krew do serca. Dostępne w ofercie Veera pończochy kompresyjne męskie posiadają 1 stopień kompresji w skali RAL, czyli ucisk 18-21mmHg. Stosuje się je przy fazie C1 wg. międzynarodowej klasyfikacji CEAP, co może być działaniem profilaktycznym, jak i terapeutycznym (np. po zabiegach związanych z żylakami). Różnicą jest sposób dobierania pończoch. Przy dobieraniu do celów profilaktycznych będziemy postępować, jak przy zwykłej bieliźnie tego typu, natomiast przy pończochach terapeutycznych należy pobrać pomiary obwodu i długości kończyny. Prawidłowo dobrane męskie pończochy uciskowe to gwarancja właściwego działania ucisku.

 

Pończochy przeciwżylakowe męskie dostępne w sklepie Veera - przykłady zastosowań

Wszystkie pończochy uciskowe w naszej ofercie, również te męskie, są klinicznie testowane pod względem skuteczności. To właśnie dzięki temu mogą być stosowane medycznie. Pończochy przeciwżylakowe męskie o pierwszym stopniu kompresji mogą pomóc na:

  • pierwsze objawy dolegliwości żylnych,
  • teleangiektazje (tzw. Pajączki),
  • żyły siateczkowate,
  • siatkę żylną wokół kostek,
  • obrzęk w kostce nieustępujący po przespanej nocy.

Pończochy przeciwżylakowe męskie, jak sama nazwa wskazuje, mogą powstrzymać "rozwój" żylaków w zakresie, który obejmuje 1 stopień kompresji w skali RAL.

 

Kiedy męskie pończochy przeciwżylakowe zaczną działać? Czy każdy może z nich korzystać?

Tak naprawdę od razu, bowiem ucisk zacznie się w momencie, kiedy je założymy. Ulga jest zauważalna, jednak należy pamiętać, że bielizna uciskowa nie jest rozwiązaniem dla wszystkich. Pończochy uciskowe męskie nie są przeznaczone dla osób, które borykają się z:Tak naprawdę od razu, bowiem ucisk zacznie się w momencie, kiedy je założymy. Ulga jest zauważalna, jednak należy pamiętać, że bielizna uciskowa nie jest rozwiązaniem dla wszystkich. Pończochy uciskowe męskie nie są przeznaczone dla osób, które borykają się z:

  • poważnymi zaburzeniami krążenia tętniczego kończyn dolnych (miażdżyca, choroba Burgera, tętniaki),
  • chorobami skóry z wyciekiem,
  • zakażeniami skóry,
  • świeżą zakrzepicą żylną,
  • uczuleniem na materiały, z których wykonane są wyroby uciskowe.

Kompresjoterapia jest stosowana od lat i może pomóc na szereg schorzeń, jednak należy pamiętać o przeciwwskazaniach, jak również o zwróceniu uwagi na poziomy kompresji bielizny uciskowej. By działały odpowiednio, należy dobrać je zgodnie z międzynarodową klasyfikacją CEAP. Noszenie pończoch uciskowych nie jest dla mężczyzny żadną ujmą, a na pewno poskutkuje ulgą i okaże się pomocne w zwalczaniu chorób żylnych.

 

Oferta produktów dla mężczyzn w sklepie internetowym Veera:

Ta strona używa plików cookies w celu jej poprawnego funkcjonowania. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.