Skarpety kompresyjne dla mężczyzn to natychmiastowa ulga

Zmęczone ciężkie i opuchnięte nogi prawdopodobnie można określić już chorobą cywilizacyjną. Ciągły pęd i rutynowe działania negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Przejawia się to w różny sposób, również bólem czy obrzękiem nóg. Długie godziny spędzone w samochodzie? A może przed komputerem pracując zdalnie? Niezależnie od charakteru wykonywanej pracy czy trybu dnia, jesteśmy narażeni na choroby układu żylnego w naszych kończynach dolnych. Należy pamiętać, że przewlekła niewydolność żylna (PNŻ) jest dolegliwością nieodwracalną, a jedyne, co możemy zrobić, to minimalizować jej objawy i ograniczać rozwój. Dlatego jeśli odczuwasz jakiekolwiek problemy z nogami, masz poczucie ciężkości, pojawia się opuchlizna czy pajaczki, to dobry sygnał by zasięgnąć porady specjalisty i zainwestować w bieliznę uciskową. Mężczyźni mogą reagować uniesieniem brwi na informację o tym, że istnieją podkolanówki, rajstopy czy pończochy uciskowe, które mogą nosić, ale skarpetki raczej nie będą budzić ich zdumienia. I dobrze, bo skarpety uciskowe męskie mogą pomóc w wielu schorzeniach.

 

Skarpety kompresyjne męskie - co to właściwie jest i jak działa?

Tak właściwie skarpety kompresyjne dla mężczyzn to podkolanówki uciskowe. Nie wszyscy panowie są jednak zadowoleni ze skojarzeń z damską garderobą, więc funkcjonuje zwyczajowa nazwa - skarpety. Niezależnie jednak od nazewnictwa, najważniejsza jest skuteczność działania. Terapia uciskowa nie jest rozwiązaniem nowym i od wieków pomaga ludziom na takie dolegliwości jak np. żylaki. Bielizna stosowana w kompresjoterapii działa w ten sposób, że ucisk jest odpowiednio prowadzony od kostek do góry kończyny, dzięki czemu poprawia się krążenie, a żyły sprawniej pompują krew do serca. Skarpety czy też podkolanówki kompresyjne męskie to bardzo korzystne rozwiązanie, choć należy pamiętać, by odpowiednio je dobrać. Wyróżnia się różne klasy ucisku według ogólnoświatowej skali RAL i francuskiej skali Asqual. Skarpetki uciskowe męskie Veera dostępne w naszym sklepie w pierwszym stopniu kompresji w skali RAL, to ucisk 18-21mmHg. Międzynarodowa klasyfikacja CEAP określa fazy schorzeń PNŻ dotyczących kończyn dolnych. Skarpetki uciskowe męskie w 1 klasie ucisku stosuje się przy fazie C1 w celach profilaktycznych i terapeutycznych. Na co konkretnie pomagają?

 

Skarpety kompresyjne - przykłady zastosowań

Jeśli odczuwasz uczucie ciężkich lub zmęczonych nóg, skurcze łydek, pieczenie kończyn, świąd albo obrzęk w kostce nie ustępujący po przespanej nocy, to znak, że warto rozejrzeć się za bielizną uciskową. Skarpetki uciskowe męskie Veera pomogą na wiele więcej, bowiem 1 stopień kompresji obejmuje również takie schorzenia jak:

  • teleangiektazje (tzw. Pajączki),
  • żyły siateczkowate,
  • siatkę żylną wokół kostek.

Skarpety przeciwżylakowe męskie Veera, jak również inne typy bielizny uciskowej, które można znaleźć w naszym sklepie, testowane są klinicznie, co sprawia, że mogą być używane w kontekście medycznym. Nawet mało rozwinięta choroba żylna może przerodzić się w duży problem, którego leczenie będzie wymagające, więc warto działać profilaktycznie. Skarpety uciskowe męskie Veera dostępne są w wersji z bawełną, dzięki czemu są niezwykle komfortowe, a dzięki wyrobionej pięcie i wzmocnionych palcach, skarpety prawidłowo układają się na nodze i właściwie rozmieszczają ucisk. Dzięki temu każdego dnia stopy są właściwie zaopiekowane, co zmniejsza ryzyko rozwijania się przewlekłej niewydolności żylnej. Istotne jest by dobrać skarpety prawidłowo pod względem rozmiaru. Przy profilaktyce będzie to wyglądać tak jakbyśmy kupowali normalne skarpety, natomiast przy terapii np. po zabiegach należy dobrać rozmiar pobierając wymiary kończyny w określonych punktach  . Skarpety przeciwżylakowe męskie Veera, jak również inne typy bielizny uciskowej, które można znaleźć w naszym sklepie, testowane są klinicznie, co sprawia, że mogą być używane w kontekście medycznym. Nawet mało rozwinięta choroba żylna może przerodzić się w duży problem, którego leczenie będzie wymagające, więc warto działać profilaktycznie. Skarpety uciskowe męskie Veera dostępne są w wersji z bawełną, dzięki czemu są niezwykle komfortowe, a dzięki wyrobionej pięcie i wzmocnionych palcach, skarpety prawidłowo układają się na nodze i właściwie rozmieszczają ucisk. Dzięki temu każdego dnia stopy są właściwie zaopiekowane, co zmniejsza ryzyko rozwijania się przewlekłej niewydolności żylnej. Istotne jest by dobrać skarpety prawidłowo pod względem rozmiaru. Przy profilaktyce będzie to wyglądać tak jakbyśmy kupowali normalne skarpety, natomiast przy terapii np. po zabiegach należy dobrać rozmiar pobierając wymiary kończyny w określonych punktach.

 

Podkolanówki uciskowe męskie stosowane profilaktycznie

Skarpety kompresyjne dzielą się na produkty profilaktyczne oraz medyczne. Pierwsze z nich stosowane są w celu zapobiegania powstawaniu żylaków czy innych schorzeń związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu żylnego kończyn dolnych. Wczesne wykorzystanie przez mężczyzn podkolanówek uciskowych o niskim stopniu kompresji pozwoli uniknąć powstawania zmian żylnych. Tego typu produkty poprawiają krążenie oraz chronią kończyny przed różnymi dolegliwościami. Skarpety kompresyjne przeznaczone są przede wszystkim dla mężczyzn, którzy obciążeni są dziedzicznymi predyspozycjami do powstawania żylaków. Po profilaktyczne skarpety warto sięgnąć również w przypadku pracy w długotrwałej pozycji siedzącej bądź stojącej.

 

Podkolanówki uciskowe na żylaki męskie - jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Na skuteczność podkolanówek uciskowych wpływa prawidłowy dobór zarówno stopnia kompresji, jak i rozmiaru. Zbyt duże skarpety kompresyjne nie przyniosą zamierzonego rezultatu, natomiast zbyt małe mogą doprowadzić do poważnych komplikacji.
Przy doborze rozmiaru podkolanówek bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na prawidłowy pomiar nogi we wskazanych miejscach. W tym celu należy zmierzyć obwód kostki, łydki oraz pod kolanem. Co ważne pomiar należy wykonać rano, gdy nogi nie są opuchnięte, to pozwoli na dobór skarpet to potrzeb ich użytkownika.

 

Profesjonalne podkolanówki uciskowe dla mężczyzn o skutecznym działaniu

W naszym asortymencie można znaleźć produkty, które zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, które zapewniają skuteczne działanie oraz pełen komfort podczas ich użytkowania. Precyzja wykonania produktów gwarantuje wygodę w czasie codziennych obowiązków czy aktywności fizycznej. Zastosowanie antyalergicznych tkanin pozwala na stosowanie podkolanówek przez mężczyzn, którzy borykają się z różnymi alergiami.
Podkolanówki przeciwżylakowe dla mężczyzn spełniają wszystkie normy odpowiednie dla kompresjoterapii medycznej.

 

Oferta produktów dla mężczyzn w sklepie internetowy Veera:

Ta strona używa plików cookies w celu jej poprawnego funkcjonowania. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.