Pajączki na nogach to zarówno problem natury estetycznej, jak i zdrowotnej. Nieleczone pajączki na nogach mogą grozić groźnymi powikłaniami, dlatego warto wcześniej rozpocząć profilaktykę i leczenie. Pękające naczynka mogą pojawić się w każdym wieku. Obecnie istnieje szereg różnorodnych sposobów zapobiegania powstawaniu i rozwijaniu się pajączków m.in. domowe sposoby, zabiegi czy bielizna uciskowa.

Jakie są dokładne przyczyny powstawania naczynek i w jaki sposób można zapobiec rozprzestrzenianiu się tego schorzenia na większą część nogi?

Czym są pajączki na nogach?

Pękające naczynka to sygnał, że krew w kończynach dolnych nie krąży prawidłowo. Pajączki tak jak uczucie ciężkości nóg czy ich puchnięcie pod koniec dnia są pierwszymi objawami PNŻ (Przewlekłej Niewydolności Żylnej). Z czasem pajączki na nogach mogą zamienić się w żylaki i prowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego bardzo ważne jest, aby jak najszybciej wdrożyć odpowiednią profilaktykę i ewentualne leczenie, które zahamuje powstający problem lub zapobiegnie pojawianiu się popękanych naczynek i w konsekwencji żylaków. Warto tu zaznaczyć, że PNŻ jak sama nazwa wskazuje, jest chorobą przewlekłą, raz nabyta zostaje z nami do końca życia, a jedyne co możemy zrobić to zahamować jej rozwój i poprawić komfort. Pamiętać również warto, że PNŻ nieleczona przechodzi do kolejnej fazy jej rozwoju, np. żylaków czy wręcz owrzodzeń żylnych.

Pajączki na nogach to nic innego, jak niewielkie zmiany żylne, które uwidaczniają się tuż pod powierzchnią skóry. W zdrowym organizmie naczynia krwionośne rozszerzają się i kurczą. Pajączki powstają w wyniku zaburzenia tej czynności. Słabe i kruche naczynia krwionośne pękają i uwidaczniają się na kończynach dolnych w postaci rozgałęziających się fioletowych niteczek.

PRZYCZYNY PĘKANIA NACZYNEK NA KOŃCZYNACH DOLNYCH

Pękające naczynka na nogach – przyczyny, które powodują powstawanie tego schorzenia są bardzo różne. Jak się okazuje na niektóre z nich możemy mieć bezpośredni wpływ. Pajączki na nogach są skutkiem nieprawidłowego krążenia krwi w żyłach kończyn dolnych. Oprócz uwarunkowań genetycznych istnieje wiele czynników, które zwiększają ryzyko powstawania pajączków. Przyczyny pękania naczynek to m.in.:

  • zbyt długie przebywanie w pozycji stojącej,
  • siedzący tryb życia,
  • długotrwały stres,
  • nadużywanie alkoholu,
  • noszenie zbyt obcisłych ubrań lub butów na wysokim obcasie,
  • brak ruchu
  • nie pomaga też palenie tytoniu i niezdrowa dieta.

Należy pamiętać o tym, że pajączki są często pierwszą fazą niewydolności żylnej, dlatego warto wcześniej rozpocząć profilaktykę.

DOMOWE SPOSOBY NA PĘKAJĄCE NACZYNKA

Sposób na pajączki – co zrobić, aby wyeliminować ten problem? Bardzo ważne jest, aby samemu zadbać o swój organizm w domu. Domowe sposoby na pękające naczynka mogą być stosowane przede wszystkim profilaktycznie, aby zapobiec powstawaniu pajączków lub rozpowszechnianiu się ich na całe powierzchnie nóg. Jeśli zauważysz zmiany, które pojawiają się na Twoich nogach, koniecznie musisz szybko zareagować.

Przede wszystkim należy zmienić nawyki, które przyczyniają się do powstawania pajączków. Należy unikać długich kąpieli i opalania się, a także bardzo niskich temperatur. Dodatkowo należy pamiętać, aby nie zakładać nogi na nogę, a także jak najrzadziej chodzić w butach na wysokim obcasie.

Naczynia krwionośne można również wzmocnić poprzez stosowanie odpowiedniej diety. Należy zrezygnować z alkoholu, tytoniu, słodyczy, nadmiaru sodu i ostrych dań. Bardzo ważne jest, aby w diecie znalazły się witaminy takie jak:

  • witamina C – stymuluje regenerację naczyń krwionośnych. Uszczelnia je, uelastycznia oraz zmniejsza ich kruchość,
  • witamina E – usprawnia krążenie krwi i ją rozrzedza, a także zmniejsza stany zapalne żył,
  • witamina PP – zapobiega pękaniu żył.

Dodatkowo do diety warto włączyć produkty, które zawierają krzem, ponieważ obniża on ciśnienie krwi i reguluje przepuszczalność naczyń.

Kolejnym ze sposób zahamowania powstawania pajączków na nogach jest stosowanie naparów ziołowych, które przede wszystkim poprawiają krążenie krwi w żyłach. Przede wszystkim warto stosować herbaty z rumianku, skrzypu polnego czy kory kasztanowca.

Pękające naczynka na nogach – domowe sposoby, które zostały wyżej wymienione mogą pomóc w leczeniu tego schorzenia. Należy jednak pamiętać o tym, aby czynności te były wykonywane regularnie.

SKUTECZNE LECZENIE PAJĄCZKÓW NA NOGACH – KOMPRESJOTERAPIA

Jeśli domowe sposoby walki z pajączkami na kończynach dolnych nie przyniosą zamierzonych rezultatów, warto zdecydować się na kompresjoterapię, do której wykorzystuje się produkty uciskowe. Wybór odpowiednich wyrobów medycznych zależy przede wszystkim od miejsca występowania pajączków oraz od zaawansowania choroby. Aby wyroby uciskowe odpowiednio działały, należy dobrać odpowiedni ich rozmiar oraz stopień ucisku. Bielizna uciskowa to rozwiązanie, na które z pewnością warto się zdecydować zarówno wtedy, gdy domowe sposoby nie przynoszą efektów, a także profilaktycznie, aby zapobiec powstawaniu zmian żylnych. Jednymi z najchętniej wybieranych produktów medycznych, które pomagają w walce z żylakami są rajstopy przeciwżylakowe. Zmniejszają one ból, opuchliznę, hamują rozszerzanie się pajączków na nogach czy żylaków, a także są bardzo wytrzymałe i estetycznie się prezentują, dlatego mogą być stosowane na co dzień.

Kompresjoterapia to nieinwazyjna metoda wykorzystywania w leczeniu chorób układu żylnego. Zmniejsza ona ryzyko powstawania pajączków na nogach oraz hamuje rozprzestrzenianie się ich na całą powierzchnię nóg.

Wyjątkowe produkty kompresyjne Veera!

Poprawiają krążenie i perfekcyjnie modelują nogi!

Veera to niezwykle eleganckie produkty ze stopniowanym uciskiem. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, nadają lekkości nawet najbardziej zmęczonym nogom. Są testowane klinicznie, niezwykle trwałe, wykonane z przyjemnego w dotyku materiału. Są niezwykle trwałe. Dzięki specjalnemu splotowi rajstopy zachowują bardzo długo swoje właściwości, ale są również odporne na puszczanie oczek. To coś co doceni każda kobieta. Nawet jeżeli zaciągniesz rajstopę, nie musisz się martwić o to, że poleci oczko. Każdego dnia dbają o zdrowie i piękno Twoich nóg. Idealnie modelują sylwetkę, dzięki czemu będziesz wyglądała smukło i kobieco. Stosowane w profilaktyce zapewniają nogom piękno i zdrowie na długie lata.

 

Veera Przeciwzylakowa

to linia idealna na co dzień

modulprodukty 360x280 v2


Veera Premium

to linia z mikrofibry, mieka i przyjazna dla skóry

premium-produkty v2

Veera Love

to wyjątkowa linia dla kobiet w ciąży

love-produkty v2

 

Veera for Men

Trwałe i eleganckie. Zapewniaja skuteczną pomoc w pierwszych objawach problemów z krążeniem. Szczególnie polecane dla osób które długo podróżują.

produkty 1

Veera idealna na co dzień

Produkty uciskowe Veera:

  • wyszczuplają
  • oddychają
  • modelują
  • nadają lekkości

 

Kiedy zacząć nosić rajstopy Veera:

  • pękanie drobnych naczyń (pajączków)
  • obrzęki nóg
  • zmęczenie i ból nóg
  • genetyczną skłonność do żylaków
  • siedzący tryb życia
  • niewydolność krążenia
  • częste podróże
  • podczas ciąży (Veera love)

 

Veera to gwarantowana jakość:

  • Wyrób medyczny
  • Precyzyjne strefy ucisku
  • Anatomicznie dziany
  • Z piętą i palcami
  • testowany klinicznie
  • nagrodzony przez konsumentów (Laur Konsumenta i Lidera Jakości)
  • bardzo trwały

Zobacz pełną linię produktów marki Veera

Ta strona używa plików cookies w celu jej poprawnego funkcjonowania. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies od tej witryny.